Dezynfekcja i czyszczenie zbiornika ciepłej wody jak i po co się je wykonuje

Dezynfekcja i czyszczenie zbiornika ciepłej wody: jak i po co się je wykonuje?

Obecnie coraz więcej osób stawia na metody, które umożliwiają zabezpieczenie instalacji grzewczych oraz wodno kanalizacyjnych takie jak np. czyszczenie zbiornika ciepłej wody czy płukanie instalacji, zamiast bezczynnie czekać aż cały system pokryje kamień i rdza, która skutecznie zablokuje przepływ wody oraz zmniejszy jej ciśnienie. Dlaczego regularne czyszczenie zbiornika ciepłej wody oraz instalacji jest ważne? W jaki sposób zadbać o prawidłowy stan systemów w naszych domach?

Czym grozi zaniedbanie instalacji wodnych?

Niestety albo i stety, woda, która płynie w naszych rurach jest wysoko zmineralizowana co oznacza tyle, że posiada stosunkowo duże ilości jonów dodatnich i ujemnych. Nie da się uniknąć odkładania kamienia czyli osadu mineralnego, na wewnętrznej powierzchni rur oraz trudno usuwalnego biofilmu czyli różnego rodzaju mikroorganizmów. Nadmiar kamienia, rdzy oraz biofilmu może doprowadzić do ubytków materiału, zmniejszenia przepustowości, a nawet rozszczelnienia systemów wodnych czego naprawa będzie nie tylko kosztowna, ale i problematyczna i czasochłonna. Ochroną naszych instalacji oraz naszych portfeli jest właśnie czyszczenie zbiornika ciepłej wody oraz wszelkich instalacji grzewczych, które obecne są w naszych domach.

Metody dezynfekcji instalacji wodnych

Obecnie istnieje wiele metod, które pozwalają na skuteczne i profesjonalne czyszczenie zbiornika ciepłej wody oraz instalacji wodnych, jednak jeśli zależy nam na prawidłowym wykonaniu dezynfekcji i czyszczenia systemów, powinniśmy zatrudnić profesjonalną firmę z odpowiednim sprzętem, środkami chemicznymi oraz doświadczeniem. Do bezpiecznych i skutecznych metod dezynfekcji i czyszczenia systemów wodnych zaliczamy dezynfekcję podchlorynem sodu, nadtlenkiem wodoru, kwasem nadoctowym oraz dwutlenkiem chloru. Dezynfekcja instalacji wodnej za pomocą podchlorynu sodu jest skuteczną metodą oczyszczania w przypadku wody o niskim pH. Nadtlenek wodoru i kwas nadoctowy wykorzystuje się razem, a połączenie to jest niezastąpione w usuwaniu uporczywego i szkodliwego biofilmu. Z kolei dwutlenek chloru radzi sobie zarówno z biofilmem, jak i nieco mniejszymi zanieczyszczeniami, które również mogą niekorzystnie wpływać na jakość wody oraz stan instalacji.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top